یک قدم مانده به خوشبختی :)

مشخصات بلاگ
کلمات کلیدی

دنیا عادلانه نیست خودمون رو به خریت زدیم

چهارشنبه, ۸ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۰۰ ب.ظ

یکی برام نظر گذاشته بود که دنیا عادلانه هست فقط به ذهن بستگی داره،

شاید ذهن تاثیر داشته باشه اما  خیلی تاثیر کمرنگ.

یکی که تو خانواده ای به دنیا میاد که جد در جدشون میلیاردرن؛ اوهم بدون هیچ تلاشی میلیاردر میشه، درسته با درس خوندن میشه ی زندگی خوبی داشت البته اون هم تو دنیای امروز که همه چی پوله، اونی که پدرش میلیاردره براش معلم های خصوصی میگیره که من شنیدم ی معلمی هست که انگار سوال های کنکور رو طرح میکنه،

ی نفر اونو برای دخترش گرفته بوده، از سوالات زیست کنکورش نزدیک بیست تاش همونایی بوده که اون معلمه بهش گفته بوده، دخترش میگفته که حتی گزینه هاش هم مث همونا بوده!!!

خب معلومه این دختر با پول باباش دکتر میشه و پول پارو میکنه خودش هم.

بارها شنیدم و دیدم آدم هایی که با پول و پارتی از رشته های خیلی پایین دانشگاه اومدن پزشکی خوندن و الان دارن تخصص میگیرن.

اونوقت یکی که تو ی خانواده بدبخت کارگری به دنیا میاد، کجا میتونن اینکارا رو بکنن، خیلی باید بچه نخبه باشه و شب و روزش درس بخونه که نکنه ی رشته خوب قبول بشه، اگه هم ذهن معمولی داشته باشه که رشته معمولی قبول میشه و میتونه کارمند بشه!

گاهی به این فکرمیکنم که دولت ما، پول رو از فقیرا میگیره میده به پولدارا،

چندوقت پیش رفته بودیم بیمارستان که یکی از مریض هامون رو مرخص کنیم، ی بنده خدای بدبدختی اومده بود عمل داشت ازش ده میلیون گرفتن، این ده میلیون رو از اون کارگر بدبخت گرفتن میدن به دکتری که میلیاردها پول داره هروز پولدار تر بشه.

 • خانم خوشبخت خانم خوشبخت

نظرات  (۷)

سلام.
ببین آبجی.من خودم یه فرزند کارگرم و یه رفیق ده ساله قدیمی دارم
باباش از یه موقعی به بعد پولدار شده و زمین پسته دارن ویلا و غیره.

با اینکه پسره زمان مدرسه رفتن آدم مذهبی بود و پیش نمازمون بود،
الان هم قلیون میکشه هم شکم زده این هوا و بد تر از همه اخلاقش
که مثل طلبکارا همیشه با آدم حرف میزنه و خیلی مغرور شده الان.
فکرش رو بکنید با پولدار ها و مغرور ها میشه ساخت؟من که دوست یه آدم خر پولم نمیتونم تحملش کنم و ماهی چند بار دعوا و قهر داریم.
اصلا نمیفهمه معنی بی پولی رو که هیچ، خودش هم یه قرون ازش در نمیاد و وقتی کمک میخوای ازش به عنوان قرض باور کن پنج هزار تومن هم نمیده بار ها شده خواستم.
هر چی پولدارتر باشن خسیس تر هستند و نفهم تر.باور کن.
بازم ما متوسط های جامعه.نگشتی با خرپول جماعت ببینی.

چه روز هایی گفته تنهام حوصلم سر رفته با کله از خونه زدم بیرون که رفیقم تنهاست الان میگم تنهام میای بریم یه دوری بزنیم میگه: دارم کتاب میخونم میگم درسی؟ میگه نه از کتابخونه گرفتم باید روزی فلان صفحه بخونم.

میگم چه کتابی میگه مثلا چی چی اسلام..
میگم تو همین اسلام ننوشته آدم بایید معرفت داشته باشه یادش بیاره یه وقتی همین نزدیکی ها خودش میگفت تنهام دوستش با سر میدوید...

بگذریم که این قصه سر دارز دارد این جماعت پولدار نفهمن و درک ندارند و خودخواه و مغرور و باهاشون زندگی سرده.
لحظه های خوشیشون توی خریدن خلاصه میشه...
درست تنها جایی که توی زندگی ما کلافمون میکنه.

اما امثال ما زندگیامون در یک محیط گرم و صمیمیه... .


تا زن و شوهر از من به ما برسند زمان میبره.

شاید دو سال شاید یک سال شاید هم کمتر.


ببخشید زیاد حرف زدم ولی خواهرم دوساله ازدواج کرده.
هر خاطره ای از قدیما میگم بخاطر بی پولی و بیکاریم فورا به شوهرش میگه و شوهرش هم به غرورش بر میخوره میخواد با محبت بیشتری جبران کنه.

مثلا یادمه قبل از ازدواج خواهرم برده بودمش خرید و براش یه چی خریدم و یه ساندویچ مهمونش کردم اون موقع ها سر کار می رفتم و میتونستم و الان که نمیتونم داشتم میگفتم چه خوب بود اون خاطره که دو روز نکشید خواهرم زنگ زد و گفت جمعه بریم بیرون و ناهارم مهمون ما و دامادمون با اصرار که باید ناهار مهمون من باشید ساندویچ گرفت تو پارک خوردیم و برگشتیم و من مونده بودم چرا خواهرم اینجوری شده و با شوهرش قصد دارن جبران کنند در حالی که من خاطرات رو می گفتم.
و اصلا قصد نداشتم بگم من اون زمون که داشتم مهمون کردم شما هم مهمون کنید.

خلاصه منظورم این بود که شما هم روزی اینقدر خودمونی میشید که تموم جیک و پوکتون رو به هم میگید و حتی نا خودآگاه خواهر و برادر با وجود روابطی گرم کمرنگ میشن براتون و جاشون رو به همدیگه میدن.
هیچوقت سعی نکن مستقیم و یهوویی مثلا مقابله کنی با خواهر شوهرت کم کم شوهرت که نزدیک تر بشه باهات اونا حساب کار خودشون رو می کنند و میرن کنار.

اصلا حدیث داریم که اگر دشمنت بهت بدی کرد و دید و متوجه شدی دشمن داری به دوستت خوبی کن.
اگر شوهرت رو دوست داری و از خواهر شوهرت حرف ناراحت کننده میشنوی نرو با اون مقابله به مثل کن مستقیم یا غیر مستقیم بلکه برو به دوستت که شوهرته خوبی کن و خوشحالش کن.
این یک ضربه از طرف کائنات به دشمنته.همیشه از دشمن بدی دیدی به دوستت خوبی کن بزار پشتت در بیاد وقت ناملایمتی شدید تر.
بار ها برای منه مجرد این جواب داده.

گاهی دشمن داشتم در حدی که تعقیبم میکرد یه جا تلافی کنه و عقده ازم برداشته بود.
یا حرف و حدیث یه جایی که زیاد میرفتم پشتم بود و تا به یکی از رفقا که تو مواقع ضعف بهش تکیه می کردم و باهاش آروم میشدم موقع استرس، محبت می کردم و بیشتر با اون رفقا می چرخیدم طرف کم کم دمش رو میذاشت روی کولش یا حرف و حدیث در نطفه خاموش میشد و تبدیل به دسیسه نمیشد.
چطوری الان بهت میگم:
مثلا توی خانواده بسیج که تشکیل شده از بسیج محلات و پایگاه ها و نیرو های مقاومت بسیج شهری بود در هر کدوم که به ترتیب اولویت بود گفتم شایعاتی راجع به بعضی حرف های من که مسئول فرهنگی یکی از پایگاه ها بودم در آورده بودند.
من تا از طریق فرمانده پایگاه متوجه این شایعات کم اهمیت ولی زیاد شدم با یکی از رفقای مخص و صمیمی که هم رتبه من بود و مسئول آموزش بسیج در ارتباط شدم و هر جا میرفت باهاش می رفتم که پشتم بود در واقع (در عوض همیشه از قبل در کار های یدی از خودم و نیروهای بخش فرهنگی و برش و توانایی هام براش استفاده می کردم) خلاصه اینقدر صمیمی بودیم که فکر می کردم با برش خاصی که داشت بتونه جلوی این سیل حرف دهن مردم رو بگیره و میخواستم کم کم قضیه رو براش بگم که بره بطور مستقیم برخورد کنه اما
اما اصلا خود به خود با نزدیکی ما به هم و محبتم این شناخت در اون انجام شده بود از من و فهمیده بود من چطور آدمی هستم و هر جا میرفت که از من حرفی میشد نظر افراد رو نسبت به من تغییر میداد بدون اینکه قبلا خواسته باشم ازش.

الان هم به شما میگم این یک اصله و باید همیشه این کارو بکنید.

باید با خوبیاتون به شوهرشون باهاش صمیمی بشید و زندگی گرمی براش درست کنید باور کنید طی زمان کوتاهی خود به خود خودش میشه بزرگترین حامی شما طوری که هر کس در جای و جایگاه خودش میشینه وقتی این رفتار رو از طرف یه حامی و مراقب و نزدیک به شما ببینه.
آرزوی خوشبختی براتون میکنم. :)
ببخشید زیاد حرف زدم.خدانگهدار.
پاسخ:
مرسی از نظرتون، دقیقا همینه.
البته اگه بتونم تحمل کنم و چیزی بهش نگم.
در مورد عمل هم همه ی پولی که اون کارگر میده به دکتر نمیدن. کل اون کادر درمانی از خدمه ی بیمارستان گرفته و پرستار و بهیار و.... هم دخیل هستن. پزشک هم دستمزدی داره. و خیلی از همین پزشکا, از خونواده هایی بودن که باباهاشون کارگر ساده و فقیر بودن.فقط اونا تصمیم گرفتن زندگیشونو یه جور دیگه بسازن. تو دانشگاه ما استادی بود از یک خونواده ی خیلی فقیر که هییت علمی شده بود و شرایط خوبی داشت. برادرش تو همون دانشگاه مسیول تاسیسات بود و زیر دیپلم. و شرایط مالیش هم خیلی پایینتر بود. 
در یکی از دانشگاههای دیگه ی کشور دوبرادر باهمین شرایط هستن که یکی رییس دانشگاهه و دیگری راننده ی سرویس. و درامد متفوتی هم دارن
پول رو از فقیرا میگیره میده به پول دارها 
شدیدا لایک!
یه بحث دیگه 
کسایی که شغل خوب و پر در امد دارند پس یک بیمه درمانی  خوب هم دارند و کسایی که فقیر بیمه هم ندارن یا بدرد بخور نیست..
و سر یه بیماری یا نمیرن واسه مداوا یا ...
عزیزدلم. من خودم رو به خریت نزدم. ولی تو داری دنیا رو تیره میبینی و طبیعیه که همین رو هم جذب میکنی. منم قبول دارم خیلیا با زحمت کمتر از ماها میرن دانشگاه و....
اما خودت زندگی ادمهای خیلی موفق رو بخون. ببین چند درصدشون خودشون  بدون داشتن پدرومادر تحصیل کرده و پولدار خودشون رو کشوندن بالا. زندگینامه اپرا وینفری رو بخون. ببین کدوم لز ما شرایطمون بدتر از گذشته ی اونه. عموی من الان از نظر مالی خیلی عالیه. اما در سن ۴ سالگی یتیم شده بوده. و بعدشم یه کارمند معمولی بوده که اخراج میشه. اما خودش زندگیشو لز صفر ساخت. خیلیای دیگه هم اینجورین. منظورم از ذهن این نیس که فقط فکر کن پولداری هیچ تلاشی نکنی. هم فکر کن هم تلاش. خودت یه تحقیق کن ببین چند درصد رتبه های تک رقمی کنکور به خاطر معلم خصوصیایی رتبه آوردن که طراح سوال بودن.
من نمیگم این چیزا وجود نداره. اما تو کلا خیلی خودت رو توی زندگیت بی تاثیر میبینی و این اشتباهه.
 • ام اسی خوشبخت
 • دنیا عادلانه نیست و حتی قرار هم نبوده عادلانه باشه. عدالت به اون معنایی که این دوست عزیز فرمودن کاملا متفاوته از این بحث.
  خریت نه!!چیزی به اسم عدالت در دنیا نیست..عدالت برای آخرته!!
 • نـــامـــیـــرا ‌‌‌‌‌‌‌
 • این عدالت نیست درسته اما خب بی عدالتی بندهای خداست نه خدا

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">